Uiteindelijk werd op 15 februari de inhaalwedstrijd bij SV Panter gespeeld. Een paar keer was deze match door omstandigheden verplaatst. En ook vandaag waren voor beide teams de punten van groot belang, om mee te blijven doen voor een promotieplek. Niet verliezen bij SVP was het devies vandaag, maar dat pakte nog wel iets beter uit dan misschien verwacht. Zonder mijn broers vertrok ik deze keer richting “de Groene Velden”, want die broers hadden andere bezigheden vandaag. Jammer voor hen, want zij misten zo wel één van de beste tweede helften welke ons eerste speelde deze competitie. Lastig was het trouwens om het sportpark te bereiken, want diverse omleidingen en parkeren heel ver van het sportpark, waren ons deel vandaag. “Ondeugend” als Mockingen kunnen zijn (anderen noemen dat eigenwijs of eigengereid…) pakte ik een stukje fietspad met mijn bolide, om alsnog “snel” bij de aanvang van de wedstrijd te kunnen zijn.
En zo kwam ik na enig oponthoud alsnog bij de parkeerplaats van SVP terecht. Dat lukte een aantal supporters helaas niet en zo misten zij het eerste doelpunt van SVP, wat reeds na 2 minuten een voorsprong voor de thuisclub opleverde. En ondanks dat ik mijn “verboden escapade” toepaste, was ook ik te laat om die vroege tegengoal te kunnen waarnemen.
De eerste helft hielden de ploegen elkaar in evenwicht. “De Panters” bestaat uit een aantal geroutineerde spelers, met een gemiddelde leeftijd die duidelijk hoger ligt dan het jonge SVF. Slimme gasten, die ook “de fysiek” niet schuwen, aangevuld met een paar zeer goeie voetballers. Dat leidde soms tot felle duels, waarbij scheidsrechter van de Veer op diende te treden en dat ook prima deed. SVF kreeg goeie mogelijkheden, maar zeker ook de thuisclub bleef gevaarlijk en ging stevig de duels aan. SVF bleef niet achter en met name Jesse en ook Sander en Wessel lieten zich niet imponeren en lieten zich ook “de kaas niet van het brood eten”. Net voor rust pakt ook Marcel zijn moment. Het is niet de eerste keer dat Marcel een hoofdrol voor zich opeist bij een uitwedstrijd bij SVP. Na een corner van de thuisclub pakt Marcel de bal en ziet een 1 op 1 situatie achterin bij de tegenstander. Met een formidabele uittrap probeert hij Rik aan het werk te zetten. De keeper van SVP mist de bal en raakt wel Rik, waarna Sander alsnog af kan ronden. Vermeldenswaardig is het feit dat scheids van de Veer hier goed de voordeelregel toepast en zo komt dus net voor de thee de 1-1 stand op het scorebord. Maar we zijn er nog niet, want in de 44e minuut komt SVF goed weg met een bal die langs Marcel op, maar via “binnenkant paal” het veld weer in stuitert. En zo mogen we niet mopperen dat de rust wordt bereikt met de 1-1 en mopperen doen we dan dus ook niet. Hoewel… die gelijke stand is op zich best terecht, want zeker ook SVF heeft mogelijkheden en kansen gehad om een voorsprong te pakken. Rust dus 1-1 en de Cothen-supporters vertellen elkaar dat we met een 1-1 eindstand zouden kunnen leven. Dan houden we SVP onder ons en blijven we “in de race”. Overigens dronken we een bakkie in een volle en gezellige SVP kantine. Voor ons vaak niet makkelijk om tegen te voetballen, maar zeker wel een mooie en gezellige club!
In de tweede helft blijkt dat het SVF-team toch heel anders denkt over een draw. “Voetballen en voor de winst gaan” is dit jaar het Credo en zeker de wens van trainer Gerard Pouw. SVF doet er derhalve een schepje bovenop en SVP moet steeds meer (ook letterlijk) achter de Groen-witten aan lopen. Met eenzelfde tactiek als vorige week: tegenstander iets laten komen om er na de interceptie op het middenveld met snelheid overheen te gaan, lukt ook vandaag weer prima. En waar SVP net voor rust de doelpaal test op zijn gedegenheid, zo doet SVF in de persoon van Gijs van Woudenberg dat ook. Via de paal ketst de bal weer het veld in, maar de waarschuwing aan SVP is gedaan.
In minuut 53 laat Sander zijn tegenstander zijn hielen zien en bereikt met een uitstekende voorzet Rik van der Mispel, die fraai SVF op voorsprong zet. De grensrechter van SVP denkt nog even aan buitenspel, maar scheids van de Veer is zeer gedecideerd en houd vast aan zijn eigen waarneming. Voor wat betreft conditie lijkt het nu dat SVP het af moet gaan leggen ten opzichte van SVF. Met name achterin worden de SVP verdedigers herhaaldelijk te kijk gezet. De eerste keer leverde het Gijs van Woudenberg nog niks op. De tweede keer laat Gijs weer eens zijn kwaliteiten zien en zijn directe tegenstander kan niet anders dan hem te vloeren binnen de 16 meter. Overduidelijk legt dhr. Vd Veer de bal op de stip en ook bij SVP kan men niet anders dan zich daar bij neerleggen. Sander kennen we als specialist op dit gebied en ook vandaag laat hij zich deze buitenkans niet ontnemen en brengt de stand naar 1-3.
SVF is nog niet klaar en zeker Gijs van Woudenberg niet. Met een echte Gijs v W actie zet hij een man of drie te kijk en rond een kwartier voor tijd fraai deze “Gijs van Woudenberg show” op bijzondere voetballende wijze af. Wedstrijd nu echt wel gespeeld tegen een normaal gesproken voor SVF stugge en lastige tegenstander. SVP blijft het proberen en dat siert hen uiteraard. Maar “andere Gijs” (de With) laat nog maar eens een keer zien dat er vandaag heel veel energie geleverd werd. Een uitval van SVP waarbij de spits alleen voor Marcel dreigt te komen, wordt met een fenomenale sliding onderschept door Gijs. Hij geeft daarmee aan dat er niks meer te halen valt vandaag tegen een energierijk en ook goed voetballend SVF. Er waren eigenlijk geen zwakke plekken op deze fraaie, maar wel koude zaterdag. Als SVF zo blijft voetballen, met deze energie en nauwkeurige passing, dan kunnen we nog ver komen. Sander en Jesse staken er voor mij nog net even ietsje bovenuit, maar het hele team verdiend complimenten. Bram had het dan weliswaar best lastig tegen zijn directe opponent, maar mag het alstublieft voor een 18-jarige gozer met al twee prima wedstrijden achter de rug?
We vertelden al dat Jesse en Sander een prima pot op de mat legden. Sander bijzonder actief en twee keer scorend zou natuurlijk de MOTM titel verdiend kunnen hebben. Toch wordt het Jesse Bongers vandaag, want met zijn nooit aflatende inbreng en zijn tomeloze inzet, is Jesse toch vaak (en zeker vandaag!) wel heel erg belangrijk. Samen met Wessel en Vince ontlaste hij onze mensen achterin en waar SVP er dan alsnog heel soms langsom kwam, dan was er de achterhoede nog om alsnog “te stuiten”. Bas verving Bram en stoomde nog een keer op naar voren, om te laten zien dat ook hij over scorend vermogen bezit. Dat lukt toch net niet, maar het liet wel zien hoeveel energie er vandaag in SVF zat. Onze wissels: -Gijs de W, -Luuk, -Joost en dus ook – Bas lieten een prima invalbeurt achter.
Kortom:
– teamprestatie (inclusief wissels en ook inclusief gehele staf en supporters!!) tegen stugge ploeg,
– goeie scheids van de Veer,
– paar mooie doelpunten,
– inmiddels positief doelsaldo en meeste goals in de wedstrijden van SVF,
– veel energie in ons team,
– genoten van een uitstekende tweede helft uit bij de Panters,
– goeie stap gezet richting nacompetitie (maar we zijn er nog lang niet uiteraard….)
– blij naar huis – en een redelijk kort verslag deze keer 😊
Sponsoren MOTM: Broodje bij de Buurman en Auto-Was by Duurstede.
Aanstaand weekend een keertje vrij en zaterdag over een week (1 maart) weer een lastige klip, thuis tegen Cobu Boys. Aanvang 14:30 uur.
Groet, Kees