Jullie zouden eigenlijk het verslag nogeens moeten lezen van de wedstrijd SVF – DVSA en dan gebeurde destijds precies het tegenovergestelde van de wedstrijd die vandaag gespeeld werd. Ongelofelijk die gelijkenissen, maar dan wel andersom……… De kop boven dit artikel doet misschien vermoeden dat DVSA enigszins onterecht de winst pakte vandaag, maar dan zal ik jullie meteen uit die droom helpen: dat was gewoon niet zo. DVSA behoort zeker óók tot de ploegen die aanspraak maken op de derde of vierde plek aan het eind van de competitie. En zeker wanneer je tegen SVF al na 2 minuten gebruik maakt van de ruimte welke de Cothenaren weggaven, dan sta je thuis met 1-0 voor en wordt het makkelijker voetballen. Verdedigen gebeurt al voorin en zo was het bij deze goal niet alleen de achterhoede te verwijten, maar ook het middenveld en de voorhoede gingenniet vrijuit. We begonnen gewoon matig aan deze wedstrijd, om daarna pas de draad op te pakken. Want zeker het eerste half uur ná de 1-0 waren we zeker niet minder dan de thuisclub en misschien zelfs wel ietsje beter. Een actie van Sander waarbij hij Wahib aan ‘t werk zette, kon niet afgemaakt worden. Bij een corner kopt Wahib nét over en een goeie actie van Vince wordt door hem vervolgd met een zeer matige voorzet. De beste kans krijgt Sander; die in de 31eminuut een schot gekeerd zag worden door de voet van de keeper. Dit had eigenlijk de gelijkmaker kunnen en ook móeten zijn. Tsja…., we zeggen het als supporters zo vaak langs de lijn: wanneer je in de 5e en ook in de 4e klasse een spits hebt die er per seizoen ongeveer 25 of nog meer inschiet, dan ben je spekkoper en doe je standaard bovenin mee. En zulke spitsen hebben wij gewoon niet. Zijn onze spitsen niet goed dan? Túúrlijk wel, wij hebben zeker goeie spitsen, alleen op andere manieren. Rik en Sander scoren wel degelijk regelmatig, Freek heeft dit seizoen nog te weinig gevoetbald om hem goed te kunnen beoordelen en Wahib is zeer sterk aan de bal en werkt zich iedere wedstrijd “uit de naad”, maar aan 20 (of zelfs 25) goals dit seizoen zal er geen van onze spitsen komen. Onze spitsen hebben nou eenmaal andere kwaliteiten en feit is dat we met 37 doelpunten verdeeld over meerdere spelers binnen ons team, het best wel goed doen. Alleen…..: met 37 doelpunten vóór en 35 tegen zien we gelukkig dan wel veel doelpunten bij SVF 1, maar is er wel iets mis om écht aanspraak te maken op méér… En nogmaals: dat zit niet alleen maar in de achterhoede…
De kansen die we kregen maakten we dus niet af vandaag. En ook DVSA kreeg wel degelijk mogelijkheden, maar ook die troffen (ondanks de tweede minuut) geen doel. Tot aan de 33eminuut, want slecht ingrijpen door ons middenveld én onze achterhoede gaven we Paul Wiggemansen een vrije doortocht en de mogelijkheid om de 2-0 neer te zetten. Nét zoals het doelpunt wat we tegen FZO tegen kregen, missen we hier het échte en meedogenloze ingrijpen om de tegenstander van scoren af te houden. Dan grijpt trainer Gerard Pouw in met enkele wissels, om het spelbeeld mogelijk te kunnen wijzigen. Een paar spelers zaten niet heel goed in wedstrijd en Gerard wil nog meer de druk naar voren leggen. Beide teams krijgen mogelijkheden en de ruimtes worden nóg groter. Daar maakt DVSA dankbaar gebruik van en met een min of meer identieke goal zoals het tweede doelpunt, zet DVSA voor rust de wedstrijd eigenlijk al op slot. Waar SVF in de thuiswedstrijd zeer effectief was, is dat vandaag precies andersom en pakt de thuisclub een 3-0 voorsprong met de rust. Misschien niet helemaal verdiend ten aanzien van het voetbalen sich, maar wel degelijk zeer verdiend voor wat betreft het scoren van goals en dus effectiviteit.
Na rust weet DVSA het op een redelijk eenvoudige manier uit te spelen. Beide teams krijgen wel degelijk nog mogelijkheden, maar SVF voetbalt best aardig tot aan het bekende 16 meter gebied, maar dan stopt het telkens. De “laatste bal” komt veel te vaak niet goed aan en zo wordt doelpunten maken wel erg lastig. Het goeie van ook deze wedstrijd is: dat SVF niet opgeeft en het wel degelijk blijft proberen om in ieder geval de stand een leuker aanzien te geven. Met name Wahib werkt zich een slag in de rondte en we hebben groot respect voor Wahib omdat hij ook meedoet met de Ramadan. En dan is het uiteraard ook best logisch dat na circa 80 minuten het pijpje leeg begint te raken. Nog een paar keer probeert SVF de hatelijke 0 van het bord te krijgen, maar het zit er niet in vandaag, mede omdat DVSA de zaken goed onder controle heeft.
De thuisclub boekt zodoende een verdiende overwinning en voegt zich nogeens nadrukkelijk bij de teams die strijden om een promotieplek in deze 5e klasse E. Waar Schalkwijk (ver) en VVZ (enigszins) afstand hebben genomen op de ranglijst, doen er verder nog minimaal 7 clubs mee in de moordende strijd om een promotieplek. Voor SVF zal het moeilijk worden gezien het zware programma, maar we hebben nog steeds kansen en doen nog volop mee in die strijd. Kortom: Eigenlijk hebben we het nog steeds zelf in de hand en er is nog niets verloren, hoewel de druk natuurlijk wel steeds hoger wordt. Kom op: nog een paar weken alles geven mannen!!!!!
MOTM wordt voor mij vandaag Wahib el Makrini. Met zijn tomeloze inzet en het feit dat zijn deelname aan de Ramadan er voor zorgt; dat het aan het einde van de wedstrijd best lastig wordt voor hem, dwingt hij bij iedereen groot respect af. Daarbij: ook vandaag kunnen we weer onze jongens niet verwijten dat er geen inzet was. En wanneer je inzet toont dan kan je eigenlijk ook nooit iets verweten worden. Alleen……….: we missen wél de laatste 2 wedstrijden die meedogenloosheid om wedstrijden naar de hand te zetten. In wat “heftiger” worden: die “over mijn lijk mentaliteit” om goals te voorkomen maar óók om goals te maken. Er valt dus nog wel iets te winnen wat dát betreft, te beginnen tegen Schalkwijk aanstaande zaterdag……. 😊 Wahib: alsnog dank en geniet op enig moment van het “Broodje van de Buurman” en daarnaast ook van de “Was by Duurstede” bon.
Drie vragen aan Wahib:
Kees: Is het nu gedaan voor wat betreft de competitie?Wahib: Nee hoor…, zeker niet! In deze klasse kan iedereen van iedereen winnen, dus alles is nog open. We hebben keihard gewerkt maar op sommige momenten hebben we het niet goed gedaan.
Kees: jij werkte je het snot voor de ogen en daarom voor mij MOTM. Wahib: ik heb inderdaad hard gewerkt maar niet helemaal goed gevoetbald, net als enkele andere jongens bij ons. En ondanks dat ik meedoe aan de Ramadan, is het een hele tijd geleden dat ik (na een blessure) weer 90 minuten mee kon doen. En dat is positief nieuws uiteraard.
Kees: wat is volgens jou de oorzaak van het 3-0 verlies van vandaag? Wahib: volgens mij was dat omdat we reeds na 2 minuten niet geconcentreerd waren. Dat begint al om niet genoeg druk te zetten op de man die de pas kan geven op hun rechtsbuiten en vervolgens ook dan weer niet voldoende ingrijpen om de voorzet te voorkomen. Oftewel: we stonden effe niet goed en we déden het effe niet goed als team! Het is niet de schuld van iemand, we deden het vandaag allemaal nét niet goed genoeg.
En volgens mij heeft Wahib met zijn antwoorden best het gelijk aan zijn zijde. Ik vergeet trouwens bijna om scheidsrechter R. Janssen te bedanken voor zijn prima leiding. We hebben deze jonge scheids al eerder gehad en ook toen vond ik al; dat hij wat mij betreft hogerop zou kunnen. En ook beide assistenten hebben hun taken goed uitgevoerd. Dank heren!!
Aanstaande zaterdag de derby tegen koploper Schalkwijk. Ik heb begrepen dat er mooie dingen zijn geregeld die middag. Gaat SVF nog even roet in het eten gooien tegen de blauw-witten?? Op zeker de moeite waard om 29 Maart aanwezig te zijn op De Nieuwe Kamp bij SVF tegen Schalkwijk. Aanvang 14.30 uur, maar je mag ook eerder al komen 😊 😊😊
Groet, Kees